Proč Královna kuchyně?

Jednoduchá odpověď. Protože se tak cítím. V té své (sem tam zapůjčím své žezlo někomu z rodiny, ovšem je to z čistě výchovného hlediska… pak musí nastoupit i v podobě úklidové čety)

Rozhodně nejsem profík ve vaření ani pečení, ale obojí mě prostě baví! A za obzvláště zábavné a vyzývající považuji úpravu receptů pro různé formy intolerancí. V rodině máme hned dvě, a to intoleranci na lepek a mléko, takže občas je to opravdová alchymie dát dohromady recept, který se bude přibližovat chutí, vůní a konzistencí tomu původnímu, po kterém přítel zrovna zatouží 🙂
Velmi často se to podobá misi, jak na kávu bez kávy s mlékem bez mléka a jako zákuseček nejlépe dort bez cukru, mouky a tuku (lidé pracující v kavárně mi jistě dají za pravdu)

Pravdou ale také je, že jsem si k vaření a pečení hledala cestu postupně. Profesně jsem na míle daleko. Člověk míní, život mění. Znáte to. Proto na mých stránkách najdete spoustu receptů, které dělám poprvé.  Jen proto, že mě zaujaly a chci je vyzkoušet nebo pro někoho připravit. Výsledek nemám vždycky dokonalý, ale nevadí mi to. O to víc, to chci zkusit znovu (nebo znovu a znovu). No zase tak houževnatá nejsem – najdu jiný recept, že?! 🙂

Také bych chtěla podotknout, že většina receptů není z mé hlavy, ač bych chtěla být geniální šéfkuchař s jedinečnou citlivou chutí a tvořit tak nevídaná chutí provázaná a vyvážená veledíla, bohužel jsem nucena genialitu ostatních především šířit, a to vlivem své nedostatečné obdařenosti v tomto směru :-). A tak se zdá, že tento blog můžeme považovat za jakousi soukromou, domácí kuchařku receptů, které prostě dávají smysl.

Mým, asi se dá říct, koníčkem je sbírání informací o jídle, jeho složení, výživových hodnotách, co nám ta či ona potravina dá nebo sebere. Proto na mém blogu najdete i fitness recepty, pokud se rozhodnete jít tou zdravější a tělu prospěšnější cestou.

No a v neposlední řadě musím zmínit, že ve své kuchyni velmi ráda využívám pomoci svého, jak děti rády říkají, „kouzelného hrnečku“ jménem Thermomix TM6. Jak sami uvidíte, zastane mnoho funkcí a pomocníků a život je s ním prostě snazší, vaření i pečení zábavnější a jako bonus. Kuchyně zůstává čistá!

Budu ráda za podněty, nápady i kritiku, kterou se snad naučím přijímat :-). Nehledejte dokonalost ani snahu o ní. Život je podle mě zajímavý právě tím, že dokonalý není.
A vás bych ráda podpořila, aby jste se i vy cítili ve vaší kuchyni jako KRÁLOVNA ČI KRÁL!